ERA-3ARB6982V
Mfr.Part #
ERA-3ARB6982V
Description
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
823
In Stock :
823
AEC-Q200
REACH SVHC :
No SVHC
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
75V
yes
Case Code (Metric) :
1608
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
69.8kOhm