ERA-3ARB683V
Mfr.Part #
ERA-3ARB683V
Description
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
800μm
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Contact Plating :
Tin
Mount :
Resistance :
68kOhm
Voltage - Rated :
75V
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Military Standard :
Not
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
12 Weeks
Power Rating :
100mW
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED, 7 INCH
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
100mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packaging :
Cut Tape (CT)
Chip
Datasheets
ERA-3ARB683V
Panasonic ERA-3ARB683V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 68kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C