ERA-3ARB6811V
Mfr.Part #
ERA-3ARB6811V
Description
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
6.81kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm