ERA-3ARB6651V
Mfr.Part #
ERA-3ARB6651V
Description
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/10W 0603
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Series :
ERA-3A
REACH SVHC :
No SVHC
Feature :
Automotive AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
6.65kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Military Standard :
Not
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
75V
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Thin Film
Case Code (Metric) :
yes
Depth :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ERA-3ARB6651V
Panasonic ERA-3ARB6651V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 6.65kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C