ERA-3ARB6342V
Mfr.Part #
ERA-3ARB6342V
Description
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Metric) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistance :
63.4kOhm
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
2
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
REACH SVHC :
No SVHC
12 Weeks
Power Rating :
100mW
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W