ERA-3ARB623V
Mfr.Part #
ERA-3ARB623V
Description
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
62kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C