ERA-3ARB622V
Mfr.Part #
ERA-3ARB622V
Description
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Cut Tape (CT)
yes
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
6.2kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thin Film
Datasheets
ERA-3ARB622V
Panasonic ERA-3ARB622V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 6.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C