ERA-3ARB6191V
Mfr.Part #
ERA-3ARB6191V
Description
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
156
In Stock :
156
Resistance :
6.19kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ERA-3A
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
STANDARD: IEC60115-8
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
FIXED RESISTOR
Datasheets
ERA-3ARB6191V
Panasonic ERA-3ARB6191V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 6.19kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C