ERA-3ARB5361V
Mfr.Part #
ERA-3ARB5361V
Description
RES SMD 5.36KOHM 0.1% 1/10W 0603
2
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
5.36kOhm
Construction :
Chip
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3ARB5361V
Panasonic ERA-3ARB5361V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C