ERA-3ARB5111V
Mfr.Part #
ERA-3ARB5111V
Description
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/10W 0603
yes
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
5.11kOhm
Datasheets
ERA-3ARB5111V
Panasonic ERA-3ARB5111V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 5.11kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C