ERA-3ARB4872V
Mfr.Part #
ERA-3ARB4872V
Description
RES SMD 48.7KOHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
48.7kOhm
ERA-3A
Working Voltage :
75V
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W