ERA-3ARB4871V
Mfr.Part #
ERA-3ARB4871V
Description
RES SMD 4.87KOHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
4.87kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm