ERA-3ARB4751V
Mfr.Part #
ERA-3ARB4751V
Description
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
4.75kOhm
yes
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
ERA-3ARB4751V
Panasonic ERA-3ARB4751V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 4.75kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C