ERA-3ARB473V
Mfr.Part #
ERA-3ARB473V
Description
RES SMD 47K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
982
In Stock :
982
Packaging :
Cut Tape (CT)
JESD-609 Code :
e3
yes
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
47kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
ERA-3ARB473V
Panasonic ERA-3ARB473V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 47kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C