ERA-3ARB472V
Mfr.Part #
ERA-3ARB472V
Description
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
30
In Stock :
30
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
2014
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.7kOhm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3ARB472V
Panasonic ERA-3ARB472V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 4.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C