ERA-3ARB4532V
Mfr.Part #
ERA-3ARB4532V
Description
RES SMD 45.3KOHM 0.1% 1/10W 0603
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
yes
Case Code (Metric) :
REACH SVHC :
No SVHC
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
100mW
Depth :
800μm
Voltage - Rated DC :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
45.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
Not
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Number of Terminations :
2
Datasheets
ERA-3ARB4532V
Panasonic ERA-3ARB4532V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 45.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C