ERA-3ARB433V
Mfr.Part #
ERA-3ARB433V
Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Construction :
Chip
Depth :
800μm
Tolerance :
±0.1%
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
150V
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
2
Mount :
WRAPAROUND
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Cut Tape (CT)
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
43kOhm
Max Power Dissipation :
100mW
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Datasheets
ERA-3ARB433V
Panasonic ERA-3ARB433V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 43kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C