ERA-3ARB4322V
Mfr.Part #
ERA-3ARB4322V
Description
RES SMD 43.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
STANDARD: IEC60115-8
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
0603 (1608 Metric)
REACH SVHC :
No SVHC
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
100mW
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
75V
Resistance :
43.2kOhm
Datasheets
ERA-3ARB4322V
Panasonic ERA-3ARB4322V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 43.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C