ERA-3ARB4222V
Mfr.Part #
ERA-3ARB4222V
Description
RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
42.2kOhm
Chip
Height :
558.8μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
12 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
ERA-3ARB4222V
Panasonic ERA-3ARB4222V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 42.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C