ERA-3ARB4122V
Mfr.Part #
ERA-3ARB4122V
Description
RES SMD 41.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
yes
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
558.8μm
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
41.2kOhm
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Lead Free :
Lead Free
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-3ARB4122V
Panasonic ERA-3ARB4122V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 41.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C