ERA-3ARB4121V
Mfr.Part #
ERA-3ARB4121V
Description
RES SMD 4.12KOHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
75
In Stock :
75
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
4.12kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ERA-3ARB4121V
Panasonic ERA-3ARB4121V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 4.12kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C