ERA-3ARB3832V
Mfr.Part #
ERA-3ARB3832V
Description
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Resistance :
38.3kOhm