ERA-3ARB3742V
Mfr.Part #
ERA-3ARB3742V
Description
RES SMD 37.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Surface Mount
Height :
558.8μm
0603 (1608 Metric)
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
37.4kOhm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Construction :
Chip
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
yes
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
75V