ERA-3ARB363V
Mfr.Part #
ERA-3ARB363V
Description
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
Chip
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
36kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
12 Weeks
Datasheets
ERA-3ARB363V
Panasonic ERA-3ARB363V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 36kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C