ERA-3ARB3571V
Mfr.Part #
ERA-3ARB3571V
Description
RES SMD 3.57KOHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
ERA-3A
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Chip
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
3.57kOhm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Height :
558.8μm
0603 (1608 Metric)
Datasheets
ERA-3ARB3571V
Panasonic ERA-3ARB3571V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 3.57kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C