ERA-3ARB3482V
Mfr.Part #
ERA-3ARB3482V
Description
RES SMD 34.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ERA-3A
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
558.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
yes
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
75V
2
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Resistance :
34.8kOhm
Lead Free :
Lead Free
STANDARD: IEC60115-8
Datasheets
ERA-3ARB3482V
Panasonic ERA-3ARB3482V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C