ERA-3ARB3401V
Mfr.Part #
ERA-3ARB3401V
Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
558.8μm
TR, PUNCHED, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.4kOhm
REACH SVHC :
No SVHC
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Depth :
800μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-3ARB3401V
Panasonic ERA-3ARB3401V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 3.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C