ERA-3ARB333V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-3ARB333V
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Composition :
Thin Film
Feature :
Automotive AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
33kOhm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Ratings :
AEC-Q200
Working Voltage :
75V
Series :
ERA-3A
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Construction :
Chip
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C