ERA-3ARB303V
Mfr.Part #
ERA-3ARB303V
Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
2
In Stock :
Number of Terminations :
Supplier Device Package :
0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Cut Tape (CT)
Resistance :
30kOhms
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-3ARB303V
Panasonic ERA-3ARB303V
ERA-3A Series, Thin Film, 30kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C