ERA-3ARB3011V
Mfr.Part #
ERA-3ARB3011V
Description
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Construction :
Chip
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
3.01kOhm