ERA-3ARB2942V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2942V
Description
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
29.4kOhm
REACH SVHC :
No SVHC
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Depth :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
75V
Military Standard :
Not
Height :
558.8μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Automotive AEC-Q200
Datasheets
ERA-3ARB2942V
Panasonic ERA-3ARB2942V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 29.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C