ERA-3ARB2941V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2941V
Description
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
e3
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
ERA-3A
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
AEC-Q200
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
2.94kOhm
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
ERA-3ARB2941V
Panasonic ERA-3ARB2941V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 2.94kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C