ERA-3ARB272V
Mfr.Part #
ERA-3ARB272V
Description
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
2.7kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Construction :
Chip
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
yes
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C