ERA-3ARB2611V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2611V
Description
RES SMD 2.61KOHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
2.61kOhm
yes
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm