ERA-3ARB2491V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2491V
Description
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
5
In Stock :
5
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Resistance :
2.49kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%