ERA-3ARB243V
Mfr.Part #
ERA-3ARB243V
Description
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Cut Tape (CT)
12 Weeks
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
24kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
ERA-3ARB243V
Panasonic ERA-3ARB243V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 24kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C