ERA-3ARB2432V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2432V
Description
RES SMD 24.3KOHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
24.3kOhm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Chip
REACH SVHC :
No SVHC
ERA-3A
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
75V
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3ARB2432V
Panasonic ERA-3ARB2432V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 24.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C