ERA-3ARB242V
Mfr.Part #
ERA-3ARB242V
Description
RES SMD 2.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
2.4kohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
e3
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3ARB242V
Panasonic ERA-3ARB242V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 2.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C