ERA-3ARB2321V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2321V
Description
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
12 Weeks
Military Standard :
Not
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
REACH SVHC :
No SVHC
Resistance :
2.32kOhm
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated DC :
75V
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Depth :
800μm
Termination :
Solder
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
ERA-3ARB2321V
Panasonic ERA-3ARB2321V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 2.32kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C