ERA-3ARB2212V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2212V
Description
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
4
In Stock :
4
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
22.1kOhm
Construction :
Chip
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Datasheets
ERA-3ARB2212V
Panasonic ERA-3ARB2212V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 22.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C