ERA-3ARB2211V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2211V
Description
RES SMD 2.21KOHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.21kOhm
Construction :
RECTANGULAR
Surface Mount :
yes
Datasheets
ERA-3ARB2211V
Panasonic ERA-3ARB2211V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 2.21kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C