ERA-3ARB2102V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2102V
Description
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
650
In Stock :
650
Resistance :
21kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
STANDARD: IEC60115-8
Working Voltage :
75V
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm