ERA-3ARB2052V
Mfr.Part #
ERA-3ARB2052V
Description
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
20.5kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3ARB2052V
Panasonic ERA-3ARB2052V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 20.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C