ERA-3ARB1821V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1821V
Description
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
1.82kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3ARB1821V
Panasonic ERA-3ARB1821V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.82kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C