ERA-3ARB1741V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1741V
Description
RES SMD 1.74KOHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
1.74kOhm
Height :
558.8μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED, 7 INCH
REACH SVHC :
No SVHC
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Chip
Case Code (Metric) :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Automotive AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
ERA-3ARB1741V
Panasonic ERA-3ARB1741V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.74kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C