ERA-3ARB1692V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1692V
Description
RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
16.9kOhm
Height :
558.8μm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
75V
REACH SVHC :
No SVHC
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Max Power Dissipation :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
ERA-3ARB1692V
Panasonic ERA-3ARB1692V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 16.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C