ERA-3ARB1691V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1691V
Description
RES SMD 1.69KOHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
e3
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.69kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-3ARB1691V
Panasonic ERA-3ARB1691V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.69kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C