ERA-3ARB162V
Mfr.Part #
ERA-3ARB162V
Description
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.6kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Published :
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
2
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3ARB162V
Panasonic ERA-3ARB162V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C