ERA-3ARB153V
Mfr.Part #
ERA-3ARB153V
Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Resistance :
15kOhm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
ERA-3ARB153V
Panasonic ERA-3ARB153V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 15kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C