ERA-3ARB1431V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1431V
Description
RES SMD 1.43KOHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
e3
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.43kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ERA-3ARB1431V
Panasonic ERA-3ARB1431V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.43kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C